Baskı balata

Baskı Balata Değişimi ve Fiyatları

Baskı balata, motordan gelen gücün aktarma organlarına iletilmesi için geliştirilmiş olan bir parçadır. Günümüzde araçlarda yoğun bir şekilde bulunan baskı balata bakımına özel gösterilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde araçlarda çeşitli problemler meydana gelebilmektedir. Bu doğrultuda baskı balatanın bakımının doğru ve düzenli bir şekilde yapılmaması ile birlikte hızlı bir şekilde biteceğini de ifade etmek gerekir.

Baskı balataların hem değişimi hem de kendisi yüksek ücrete sahiptir. Bu nedenle bakımının doğru bir şekilde yapılması büyük bir önem taşır. Vites ile motor arasında ki bağlantının koparılmasını sağlar ve bu sayede araç boşta iken çalışabilir.

Baskı Balatanın Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Söz konusu araç parçasının bittiğinin nasıl anlaşılacağı bireylerin sorduğu temel sorular arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda el frenini kaldırarak aracı sürmeye çalıştığınız zaman güçlü bir çekiş ile karşılaşıyorsanız ve pedal kavraması ortada bulunuyorsa bu parça sağlamdır. Çekiş gücünde eksilme, titreyerek kalkış ve yakıt tüketiminde yükselme gibi unsurlar ile balataların bittiği anlamına gelmektedir.

Baskı Balata Ne Zaman Değiştirilir?

Bu balataların değişim zamanı ile ilgili net bilgi vermek mümkün değildir. Otomobilin markası, modeli, arabanın kullanış biçimi gibi faktörlere başlı olarak söz konusu balataların ömürleri de değişkenlik göstermektedir. Bazı kullanıcıların 40 bin ile 50 bin kilometre de balataları değiştirmesi gerekirken bazı kullanıcılar ise 80-90 bine kadar araçlarında herhangi bir değişiklik yapma ihtiyacı hissetmezler. Özetle balataların değiştirilme zamanı tamamen bireylerin araçları kullanma şekillerine göre belirlenmektedir. Sert bir sürüşe sahip olan bir şoförün aracının balatalarını daha sık değiştirmesi gerekir.

Baskı Balata Değişimi Nasıl Yapılır?

Baskı balataların değişimi profesyonel bir servis tarafından yapılmalıdır. Otoway bu anlamda müşterilerine en kaliteli ve profesyonel hizmeti sunmaktadır. Söz konusu ürünün  bakımının yapılması, değiştirilmesi gibi tüm işlemler Otoway aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Baskı balataların Otoway tarafından değiştirilmesi ve bakımının gerçekleştirilmesinden sonra test işlemi de yapılarak aracınız size teslim edilir. Bu doğrultuda en iyi hizmeti alabilmek için öncelikle randevu oluşturmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Baskı Balata Fiyatları

Araçlarında ki balatalarda problem olan kişilerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi bu parçaların fiyatlarıdır. Araçlarda ki pahalı parçalar arasında yer alan balataların fiyatları ile ilgili net bilgi vermek mümkün değildir. Bu fiyatlar zamana, markaya ve satıcı firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Balataların fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Otoway kurulduğu günden bu yana araç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için hizmetler sunmaktadır. Sizin de başta balatalar olmak üzere farklı hizmetlere ihtiyacınız varsa Otoway ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizde yer alan hizmetleri de detaylı bir şekilde inceleyerek konu ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Baskı balata değişimi için otoway.com.tr üzerinden online randevu talebi oluşturabilirsiniz.